Nie jesteś szalony - czasami naprawdę wydaje się, że świat kręci się wokół alkoholu.

Myślę, że dla tych z nas, którzy kiedyś oddawali się rozkoszom alkoholowym, było to prawdą. Nawet o tym nie wiedząc, planowałem wokół niego swoje życie. Jeśli planowałem kolację lub obiad, wybierałem miejsce, w którym były dobre koktajle lub piwo rzemieślnicze. Jeśli wybierałem się w podróż do nowego miasta, sprawdzałem, gdzie są najgorętsze kluby nocne. Planując zajęcia na studiach, kierowałem się planem imprez. W jednym semestrze miałem nawet 5 zajęć we wtorki i czwartki, więc mogłem mieć wolne poniedziałki, środy i piątki, żeby robić, co tylko chciałem.

Wytrzeźwienie jest trudne dla każdego, ale jednym z powodów, dla których było to trudne dla mnie, było to, że czułem się zagubiony. Wierzyłem, że świat kręci się wokół alkoholu i że bez niego nie miałbym żadnego życia.

W pierwszych miesiącach trzeźwości byłem zły i smutny. Czułem, że coś mnie omija. Czułem się tak, ponieważ nadal zakładałem, że życie kręci się wokół alkoholu. Choć naprawdę wierzę, że przekonała mnie o tym moja choroba. To nic dziwnego, że czujemy się w ten sposób, gdy alkohol zalewa media i portale społecznościowe. Ale ja chcę wam powiedzieć, że życie nie kręci się wokół alkoholu, oto dlaczego.

Ponieważ alkohol nie jest jedyną rzeczą, którą można pić.

W przypadku aktywnego uzależnienia najpierw sięgamy po alkohol. Pragniemy go, niezależnie od tego, czy jesteśmy na weselu, przyjęciu urodzinowym, kolacji bożonarodzeniowej, czy po prostu jemy obiad po długim dniu pracy. W moim przypadku miałem ulubionego drinka na każdą okazję. Piwo, martini, tequila i mrożona herbata Long Island. Gdy wytrzeźwiałem, dowiedziałem się, że oprócz alkoholu można pić także inne rzeczy. Woda gazowana, soki, różne smaki kawy i koktajle. Często oszukujemy się, myśląc, że alkohol to wszystko, co możemy pić, podczas gdy tak nie jest.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o życiu na odwyku

Ponieważ alkohol nie rozwiązuje twoich problemów.

Jednym z największych błędnych przekonań na temat alkoholu jest to, że jest to magiczna substancja, która leczy nasze problemy.

Wydaje się, że wszyscy na świecie w to wierzą, nie tylko osoby z zaburzeniami używania substancji. Alkohol może chwilowo sprawić, że zapomnisz o swoich problemach, ale w wielu przypadkach pogarsza sytuację. Spowodował u mnie o wiele więcej problemów niż te, o których zapomniałem. Kiedy wytrzeźwiałem, miałem poczucie, że żyłem w kłamstwie, ponieważ naprawdę wierzyłem, że alkohol powinien mi pomóc. Ale tak nie jest. Prawda jest taka, że nie pomaga nikomu, bo nie rozwiązuje problemów.

Nie wszyscy na tym świecie chcą wychodzić z domu i upijać się.

Łatwo jest uwierzyć, że wszyscy piją tak samo jak ty, kiedy pijesz.

W rzeczywistości może tak być, jeśli otaczasz się ludźmi, którzy piją i używają tak jak Ty. Ja tak właśnie robiłem. Ale kiedy wytrzeźwiałem, zrozumiałem, że nie wszyscy na tym świecie chcą wychodzić z domu i upijać się! Tak, naprawdę.

Niektórzy ludzie w ogóle nie piją, inni piją okazjonalnie, a 23 miliony innych jest na odwyku od zaburzeń związanych z używaniem substancji.

Ponieważ można się dobrze bawić bez alkoholu.

Kiedy w szkole średniej i na studiach zaczynałem się spotykać, prawie zawsze były to narkotyki i alkohol. To był dla mnie smar towarzyski i wmówiono mi, że nie mogę się dobrze bawić bez używania substancji. Co to za impreza bez beer ponga i soku z dżungli?

Chcę wam powiedzieć, że ludzie nadal imprezują i dobrze się bawią bez alkoholu. Życie nie wymaga spożywania alkoholu przy każdej okazji. Dziś mogę iść wszędzie i robić wszystko bez alkoholu.

Ponieważ życie bez alkoholu jest bardziej satysfakcjonujące.

Jeśli tkwisz w przekonaniu, że życie kręci się wokół alkoholu, łatwo będzie Ci uwierzyć, że życie nie jest spełnione, jeśli nie pijesz. Po odstawieniu alkoholu zrozumiesz, że życie bez niego jest bardziej satysfakcjonujące niż życie z nim.

Nie musisz już martwić się o to, czy uda Ci się ograniczyć spożycie narkotyków i alkoholu, nie musisz mieć zaciemnień ani kaca, a Twoje związki i zdrowie ulegną poprawie. Szkoda, że ktoś nie powiedział mi tych wszystkich rzeczy, kiedy byłem przekonany, że życie kręci się wokół alkoholu.

Bo alkohol nie jest po to, by cię dopaść.

Nie tylko myślałem, że alkohol jest po to, by mnie dopaść, ale myślałem, że życie jest po to, by mnie dopaść. A to dlatego, że pozwalałem, aby życie mi się przytrafiało, zwłaszcza gdy w grę wchodził alkohol. Kiedy piłam, rezygnowałam z wolności i wyboru. Pozwoliłem, aby alkoholem rządził ja i moje życie, ale nie zdawałem sobie sprawy z tego, że tak nie musi być.

Alkohol chce cię dopaść tylko wtedy, gdy mu na to pozwolisz. Dzięki trzeźwości nauczyłem się, że mam większą kontrolę nad swoim życiem. Nauczyłem się, że alkohol nie jest centrum mojego wszechświata i nie musi być nim dla nikogo innego.

Bo bez alkoholu życie jest nadal wspaniałe.

Ponieważ mamy błędne przekonanie, że życie kręci się wokół alkoholu, prawie niemożliwe jest, byśmy uwierzyli, że bez alkoholu życie może być wspaniałe. Jednak miliony ludzi codziennie żyją bez alkoholu. Życie bez alkoholu nie tylko może być wspaniałe, ale może być jeszcze wspanialsze niż kiedykolwiek było

Tak właśnie było w moim przypadku. Dopiero gdy wytrzeźwiałem, zdałem sobie sprawę, jak bardzo negatywny wpływ na moje życie miał alkohol. Nie wiedziałem, że moje życie stanie się lepsze pod każdym względem. Nie wiedziałem, że będę się czuł lepiej fizycznie, emocjonalnie i duchowo, ale tak właśnie się stało.

Nie wierz w mity i kłamstwa, które wmawia Ci choroba i media. Życie nie kręci się wokół alkoholu. Twoje życie powinno kręcić się wokół Ciebie i tego, co jest dla Ciebie ważne - zdrowego, udanego życia.