Przez ostatnie kilka dni...

rozmawiałem z dr Kevinem Flemingiem. Specjalizuje się on w leczeniu uzależnień u pacjentów wykonawczych lub "wysokoprofilowych". Ci pacjenci wykonawczy mają zazwyczaj wyższy status społeczny lub finansowy. Oczywiście, niektórzy pacjenci dr Fleminga mają silne osobowości. Wiele razy trzeba być złamanym lub "złamanym", aby przyznać się do posiadania problemu. Dno jest zwykle dobrym motywatorem dla nas, aby dostać się do odzysku. Z tego powodu, te "wysoki profil" pacjentów może przedstawić wyzwania kurtyny podczas leczenia go lub ją i gdy coraz do odzysku.

I intervied Dr Fleming, i jestem bardzo zadowolony i podekscytowany, aby podzielić się naszą rozmowę. Wywiad jest wydrukowany poniżej. Niektóre wolności zostały podjęte w edycji wywiadu, aby uczynić go bardziej przyjazny dla czytelnika, ale Dr Fleming podpisał się na tej treści i są to jego słowa.

Sober Nation - Zacznijmy od początku. Po pierwsze, opowiedz nam trochę o sobie. Jak zacząłeś zajmować się dziedziną Neuro Science. Wydajesz się być bardzo pasjonatem swojej pracy i koncepcji kwestionowania myślenia i podejmowania decyzji. Skąd to wszystko się bierze?

Dr Fleming - Dobre pytanie. Cóż, przez lata, jako psychiatra, zajmowałem się psychoterapią i byłem dość sfrustrowany dynamiką tych sesji terapii mówionej, czyli opisywaniem wody klientom, podczas gdy oni tonęli i nazywaniem tego sukcesem. Dla wielu, ten 50 minutowy sposób wytwarzania wymyślonego "szczęścia" poprzez samoobsesyjne dzielenie się był jak igła w żyle; wydawał się dawać narcystyczną poprawkę, ale rzadko prowadził do trwałej zmiany zachowania. To właśnie wtedy zaciekawiło mnie głębsze zanurzenie się w neuronaukę i doprowadziło mnie to do najnowocześniejszych obszarów wglądu, które rzucają światło na to, jak zwodniczy i słuszny-za-wszelką cenę jest naprawdę mózg. Przewiduje on jedynie wzorce, które "działają" i powtarza je - i co sobie uświadomiłem, to co "działa" w uspokajaniu mózgu i to co działa w zmianie problematycznych zachowań to dwie różne rzeczy. A procesy terapeutyczne mogą być czymś, co próżny mózg wymyśla, jak "grać w grę", chroniąc klienta przed podjęciem skoku, bez względu na to, jak wymagający był psychiatra.

Tak więc, w tym obszarze krytycznej ambiwalencji podejmowania decyzji, narodził się Grey Matters Intl. Gra słów, aby pokazać zarówno nieuchwytny powiew "szarości" w naszym życiowym dążeniu do zmian, jak i oczywiście aluzję do szarej materii mózgu. Czerpiąc z takich dziedzin jak neuroekonomia i społeczna neuronauka poznawcza, w mojej pracy pojawiają się renegackie narzędzia, technologie i strategie pozwalające przebić się przez wszystkie rodzaje irracjonalności......, a nie tylko ich słuchać ????

Sober Nation - Jesteś założycielem "Assumtpive Coaching". Czy mógłbyś nam o tym opowiedzieć? Jaka dokładnie koncepcja się za tym kryje?

Dr Fleming - Jest to model coachingu, którego używam, a który naprawdę dotyka obszaru, który nazywamy "metapoznaniem" lub "myśleniem o myśleniu". Gdy dążyłem do stworzenia marki pomiędzy nadmiernie diagnostycznymi i patologicznymi psychiatrami, a nadmiernie motywującymi trenerami dobrego samopoczucia, uderzyło mnie, że obu stronom brakuje mózgu, brakuje prawdy o tym, "co naprawdę się dzieje". Zrozumiałem, że wszyscy mieliśmy to uzależnienie od informacji, ale rzadko wiedzieliśmy, czym jest wiedza. To właśnie w tym paśmie narodził się coaching założycielski; aby nie naprawiać i etykietować irracjonalności, ani nie motywować mózgu z dala od jego wzorców, ale przywrócić pojęcie ontologii do planów opieki. Jest to po prostu wymyślny sposób, aby uczyć ludzi o rzeczywistości, zanim zaczniemy ich pouczać lub zbytnio pedantycznie podchodzić do sposobów zmiany. Bo my wszyscy wydajemy się chcieć zmiany; ale rzadko do zmiany. To był dla mnie neuro obszar zainteresowania, który naprawdę polegał na pokazaniu ludziom w kreatywny sposób, jak głupota mózgu próbuje wznieść się ponad prawa tego świata. Dlatego w moim coachingu dużo mówię o iluzjach, uprzedzeniach i "poczuciu bycia w porządku", które blokuje rzeczywistą transformację.

Sober Nation - Pracowałeś z kilkoma wysoko postawionymi profesjonalistami. Jak to jest zajmować się tak intymnymi sprawami z ludźmi na stanowiskach władzy? Czy zauważasz, że ego i władza odgrywają jakąś rolę?

Dr Fleming - Świetne pytanie. Według mnie wszystkie patologie lub błędne próby zmiany, szczególnie w obszarach władzy i przywilejów, mają związek z głupotą i cienką granicą między hedonizmem/poszukiwaniem przyjemności a całkowitym zadowoleniem i radością. Ci ludzie są nagradzani dość szeroko w modelu mózgu opartym na "przyjemności", w/mnóstwo uderzeń dopaminy jest wzmacniane w sali zarządu i w ich życiu prywatnym. Jednak w życiu każdego "odnoszącego sukcesy menedżera" przychodzi taki czas, kiedy to, co kiedyś działało, nie wydaje się już działać - czy to w ich małżeństwie, czy w jakimś kolejnym poziomie wizji/planu w ich firmie, czy też w ich własnym zdrowiu. Jest to zmiana torów kolejowych, jak ja to nazywam, która prowadzi klienta z pierwszego rzędu zmiany sposobów myślenia do drugiego rzędu zmiany aren. Co mam na myśli?

Obszary zmian pierwszego rzędu są wtedy, gdy nie trzeba zmieniać zasad, tylko podzbiór myślenia/działania wewnątrz niego. Na przykład, masz swędzenie, podrap go. Ale gdy robienie zachowanie rusza się od zaradzania problemowi w subtelne tworzenie więcej problemów, radykalnie nowy i wiele razy pozornie irracjonalny podejście jest potrzebujący. Przebaczenie jest doskonałym przykładem elementu zmiany drugiego rzędu. Nie ma sensu poddawać się, by zyskać. Również badania z zakresu ekonomii behawioralnej dotyczące pieniędzy i szczęścia są jednym z tych tajnych bryłek mądrości dotyczących zmian drugiego rzędu. To wydaje się być skorelowane do 50,000 dolarów rocznie. Tak, to jest, jeden do jeden korelacja. Do tego momentu decyzje dotyczące zmian pierwszego rzędu mają sens. Po tej linii, bardziej zniuansowane gubernatorów na samozadowolenie i ego są wezwani do osiągnięcia radykalnego pokoju.

Sober Nation - Pozostając przy temacie, mówisz, że lubisz pracować z takimi klientami o wysokim profilu lub wykonawczymi. Wyobrażałbym sobie, że status społeczny lub finansowy tych klientów przedstawia problemy unikalne dla tej konkretnej sfery. Czy uważasz, że to prawda?

Tak. Ci ludzie nie znajdą drogi do kurczących się biur. A jeśli już to zrobią, wykorzystają nieudolność psychiatry w opanowaniu swojego narcyzmu (bo terapia i przetwarzanie emocji to wciąż kobiecy konstrukt w swej istocie) jako kolejny powód, dla którego psychiatra jest idiotą i nie powinni się zmieniać ????

Mam wrażenie, że potrzebują ciekawego paradoksu: być traktowane inaczej, żeby pokazać, że potrzebują tych samych strategii zmiany nawyków, co my wszyscy. Ale to jest delikatna praca łącząca sztukę i naukę tego, co robię. W momencie, gdy ich mózg poczuje, że masz dla nich jakiś plan, ich wysokie potrzeby kontroli zepchną to wszystko na dalszy plan. Dlatego świadomość neurobiologiczna, jak "wejść tylnymi drzwiami do mózgu" jest niezbędna w pracy na wysokim poziomie. Ich poziomy kortyzolu, ich stresory/ograniczenia i środowisko, w którym pracują, muszą być uznane. Ale również wymagają zmiany.

Sober Nation - Na koniec, co chcesz osiągnąć w swojej pracy. Jakie jest twoje "dziedzictwo"?

Dr Fleming - Moje dziedzictwo to tak naprawdę wszystko, co dotyczy prawdy. Jestem bardzo zainteresowany tym, jak mózg chroni nas wszystkich przed "robieniem tego, co jest słuszne i potrzebne". Weźmy na przykład małżeństwa, duży obszar pracy w dzisiejszych czasach, ponieważ wszyscy chcemy związków, ale walczymy o to, co trzeba zrobić, aby były one trwałe. Wierzę, że 50 procent (przynajmniej) z 50 procent, które się rozwodzą, może zostać uratowane dzięki takim rodzajom opartego na neurobiologii, twardego mówienia prawdy, jakie ja robię. Wierzę bowiem, że większość naszej krótkowzroczności wokół zmian nie leży w części "robienie" wokół recept dawanych nam przez pomocników. Jest to wypaczone zrozumienie tego, w co naprawdę wierzymy, że jest to "sposób, w jaki rzeczy działają". Dla jeżeli to jest off, jeżeli "co naprawdę iść dalej" rzeczy jest ciągle kwestionowany, then żadny pchnięcie lub szturchnięcie zmieniać zachowanie będzie pomyślny. Ponieważ głupiec w nas wszystkich zawsze będzie przepisywał zasady zmiany z naszymi wygodnymi półprawdami.

A więc moim dziedzictwem jest pokazanie nam wszystkich naszych filozoficznych uzależnień, które nosimy wokół słuszności, ego i dążenia do głupoty.

Aby dowiedzieć się więcej o dr Kevinie Flemingu i Grey Matters Intl, skontaktuj się z nim. Jego praca z uzależnieniami i zachowaniami kompulsywnymi jest naprawdę ważna.