We wtorek 46-letni aktor pojawił się w programie Today Show, aby promować pełen gwiazd film akcji Triple Frontier

. Jednak jego nowy film nie był jedyną rzeczą, o której mówił.

Pomimo tego, jak trudne może to być, Ben Affleck jest otwarty na rozmowy o swoich doświadczeniach z alkoholizmem. Ben wyjaśnił, że "nie przeszkadza" mu to w publicznym mówieniu o sprawach osobistych.

"To część mojego życia. To coś, z czym sobie radzę. Nie musi to zawłaszczać całej mojej tożsamości i być wszystkim, ale jest to coś, nad czym trzeba pracować" - powiedział. "Napotykamy na tego rodzaju przeszkody i musimy sobie z nimi radzić".

"Walczę o siebie i swoją rodzinę"

We wrześniu 2018 roku Ben po raz trzeci zgłosił się na odwyk, aby leczyć się z uzależnienia od alkoholu. Poprzednio udał się na leczenie w 2001 i 2017 roku.

Affleck ujawnił w marcu 2017 roku, że zakończył leczenie alkoholizmu, aby być "najlepszym ojcem, jakim mogę być", ale jego historia z uzależnieniem sięga znacznie dalej. W rzeczywistości, jego doświadczenia z alkoholizmem zaczęły się już w dzieciństwie, kiedy obserwował swojego ojca, Timothy'ego, walczącego z chorobą.

Po swoim 40-dniowym pobycie na leczeniu w zeszłym roku, wyjaśnił później, że zdecydował się mówić otwarcie o swoich problemach.

"Czuję, że miałem problem i naprawdę chcę się nim zająć, i jestem z tego dumny... opowiedzieć o sobie, swoim życiu, swojej rodzinie i o ludziach - napotykamy na tego typu przeszkody i musimy sobie z nimi radzić" - powiedział Affleck. "To trudna walka przez całe życie", zauważa, "to zobowiązanie na pełen etat. Walczę o siebie i swoją rodzinę".

"Mam nadzieję, że mogę dać przykład".

Przez cały czas trwania procesu zdrowienia, Ben był wspierany przez swoją byłą żonę, Jennifer Garner, która została sfotografowana, jak odwoziła aktora do ośrodka leczenia. Affleck donosi, że Garner - z którą ma wspólne dzieci: Violet, 13 lat, Seraphinę, 10 lat i Samuela, 7 lat - pozostaje stałym źródłem wsparcia.

"Mam nadzieję, że jestem całkiem dobrym ojcem" - powiedział. "Z pewnością bardzo się staram. Mam szczęście, że dzieci mają wspaniałą mamę, która bardzo pomaga w tym, abyśmy byli rodzicami w jak najlepszy sposób. Myślę, że tatusiowie są tak ważni dla dzieci i naszym obowiązkiem jest być przy nich, być obecnym, uważnym, być częścią ich życia, być w nim tak samo jak mamy". Na pytanie, czy nadal kocha Garner, gwiazdor odpowiedział: "Oczywiście. Jest wspaniała. Ktoś jest matką twoich dzieci - to będzie najważniejsza, centralna osoba w twoim życiu." View this post on Instagram

A post shared by Ben Affleck (@benaffleck) on Oct 4, 2018 at 12:48pm PDT