Musical "The Heroin Diaries" zawita do miasta blisko Ciebie.

Basista Mötley Crüe, Nikki Sixx, w ramach szerzenia świadomości na temat uzależnień, przenosi swoją niesławną książkę - "The Heroin Diaries" - do wędrownego musicalu.

Według Sixxa, książka "The Heroin Diaries" została zaczerpnięta z autentycznych dzienników, które gwiazdor prowadził pod koniec lat 80-tych, gdy był niemal śmiertelnie uzależniony od heroiny. Dodatkowo, pamiętnik przedstawia perspektywy innych bliskich mu wówczas osób, w tym kolegów z zespołu Mötley Crüe. Książka ukazała się pierwotnie we wrześniu 2007 roku i zadebiutowała na 7. miejscu listy bestsellerów New York Times Book Review.

Muzyczny "The Heroin Diaries"

60-letni artysta i jego zespół Sixx: A.M. wydali również ścieżkę dźwiękową do filmu "The Heroin Diaries". Podobno prace nad tym projektem trwały już od lat.

"Zaczęło się od książki, która zaczęła się od tego, że... poszedłem do mojego schowka po gitarę" - powiedział niedawno Sixx w wywiadzie dla Daily News. "Przez lata prowadziłem dzienniki. Jedno z pudełek kartonowych pękło i dzienniki wypadły. Pamiętam, że siedziałem tam i czytałem te dzienniki, a byłem już wtedy ojcem czwórki dzieci, trzeźwym od wielu, wielu lat, i to było szokujące, gdy przeczytałem, co się stało za moim uzależnieniem".

Sixx zaznaczył dalej, że ma nadzieję, iż stworzenie musicalu "The Heroin Diaries" zrobi dla epidemii opiatów to, co "Rent" zrobił dla AIDS i HIV - rzuci na nią światło i zwróci uwagę społecznościom lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

"Jestem naprawdę szczęśliwy, że słowo 'epidemia' jest teraz przypisane do tego kryzysu, ale jestem też bardzo sfrustrowany, że zajęło nam to tak dużo czasu" - kontynuuje Sixx. "Dlatego czas jest dla nas ważny, bo to musi się stać teraz. I właśnie nad tym pracujemy. I jesteśmy bardzo blisko zebrania wszystkich elementów razem, tak aby płyta mogła się ukazać na początku przyszłego roku".

"We Can Now Go Where The Crisis Is".

Menedżer Mötley Crüe Allen Kovac powiedział w wywiadzie, że plan jest taki, aby musical "The Heroin Diaries" ukazał się wiosną 2020 roku. "Naszym głównym inwestorem jest dyrektor generalny Live Nation i Ticketmaster" - powiedział. "Wyłożył pierwszy milion dolarów, a teraz mamy burmistrzów w całych Stanach Zjednoczonych. Obniżyliśmy koszty, dzięki czemu możemy dotrzeć do stu miast zamiast tradycyjnego modelu jednego Broadwayu lub 20 głównych rynków. Teraz możemy dotrzeć tam, gdzie jest kryzys".

60-letni rockman wspomina moment, w którym zobaczył kryzys opioidowy w pełnej formie, sześć dni po wydaniu swojej książki. Powiedział, że ochroniarz zapytał, czy nie usunąć z kolejki mężczyzny, który pocił się i trząsł.

"Powiedziałem: 'Nie, on kopie'. Facet podszedł i dał mi swój żeton na jeden dzień. ... Kupił książkę w dniu, w którym się ukazała i od tamtej pory nie brał heroiny" - powiedział Sixx. Kontynuował: "To nigdy nie opuściło mojej głowy. Chcę to widzieć ciągle i ciągle. Przez to ludzie masowo odchodzą - to niewiarygodne - a wcale nie musi tak być. Możemy zajmować się polityką, możemy zajmować się różnymi aspektami, ale tak naprawdę chodzi o serce, o to, że ta historia jest prawdziwa i co możemy z nią zrobić".

Sixx wspomina, że czuł się "zawstydzony", gdy rozpoczynał leczenie z uzależnienia, ponieważ musiał walczyć z piętnem związanym z tą walką. Dodał, że ma nadzieję, iż musical "The Heroin Diaries" jeszcze bardziej zainspiruje ludzi zmagających się z uzależnieniem do rozpoczęcia drogi ku wyzdrowieniu.