Lunesta jest powszechnie przepisywana do leczenia zaburzeń snu, takich jak bezsenność. Kiedy Lunesta przybyła w 2004 roku, lek został wprowadzony na rynek jako rodzaj "pigułki cudownej". Jednak wielu pacjentów rozwinęło niekontrolowany uzależnienie od tego leku. Doprowadziło to do wielu dobrze nagłośnionych ofiar.

Lunesta jest klasyfikowana jako hipnotyczna i uspokajająca. Narkotyk ten jest szczególnie niebezpieczny, gdy zmieszany jest z alkoholem. Lunesta spowalnia ośrodkowy układ nerwowy, pozwalając użytkownikom zasnąć. Uzależnieni określili Lunestę mianem "pigułki zombie". Producent Lunesty, Sunovion Pharmaceuticals, zaleca, aby osoby zażywające lek nie mogły go używać dłużej niż przez dwa kolejne tygodnie. W przypadku dalszego stosowania leku Lunesta przez dłuższy okres czasu dochodzi do wytworzenia się tolerancji. Użytkownicy, którzy wykształcili tolerancję, spożywają coraz większe ilości leku, aby odczuć pożądany efekt. Lunesta powoduje fizyczne i psychiczne uzależnienie od tego narkotyku. Po spożyciu we krwi Lunesta przemieszcza się do mózgu i naśladuje receptory biorące udział w uwalnianiu hormonu relaksacyjnego "GABA".

Dlaczego rehabilitacja mieszkaniowa?

Najprostszą i najbardziej skuteczną formą leczenia Lunesty jest rehabilitacja stacjonarna. Nagłe odstawienie Lunesty przynosi ze sobą szereg bardzo nieprzyjemnych objawów odstawienia. Rehabilitacja mieszkaniowa oznacza, że pacjenci otrzymują całodobową opiekę medyczną od naszego zespołu wysoko wykwalifikowanych lekarzy, pielęgniarek i personelu pomocniczego. Ten poziom opieki jest szczególnie istotny w "ostrym" okresie odstawienia, kiedy pojawiają się objawy odstawienia.

Powszechne objawy odstawienne Lunesty

Do częstych objawów odstawiennych, które wystąpiły podczas detoksykacji Lunesty, należą:

  • Lęk
  • Wymioty
  • Mdłości
  • Huśtawki nastrojów
  • Bezsenność lub "bezsenność odbicia
  • Konfiskaty

Detoksykacja Lunesty

Nasze ośrodki rehabilitacji stacjonarnej zlokalizowane w całej Wielkiej Brytanii oferują całkowicie medycznie wspomagany system detoksykacji. Pacjenci są "zwężający się" stopniowo z Lunesty. Zwężające się dawki oznaczają, że pacjenci nie doświadczają objawów odstawienia. W tym okresie oferowany jest również szereg leków przeciwlękowych. Osoby przewlekle uzależnione od Lunesty mogą otrzymać benzodiazepinę w celu zmniejszenia objawów odstawiennych, takich jak drżenia i drgawki.

Etap terapii rehabilitacji

Po około siedmiu do ośmiu dniach od ostatniego spożycia Lunesty objawy odstawienia zaczynają zanikać. Pacjenci mają teraz możliwość uczestniczenia w sesjach doradczych i terapeutycznych przez pozostałą część programu. Sesje doradcze i terapeutyczne leczą podstawowe przyczyny emocjonalne uzależnienia od Lunesty. Przyczyny emocjonalne mogą obejmować lęk i/lub depresję. Pacjenci są uzbrojeni w strategie radzenia sobie z nimi. Strategie te są nauczane przy użyciu nowoczesnych technik terapeutycznych, takich jak terapia poznawczo-behawioralna i rozumność. Sesje terapeutyczne i doradcze prowadzone są w grupie lub w warunkach indywidualnych. Wszystkie sesje terapeutyczne i doradcze są nadzorowane przez wyspecjalizowanych doradców ds. narkotyków i/lub alkoholu.

Opieka rekonwalescencyjna

Po zakończeniu programu rehabilitacji pacjentów sporządzany jest kompleksowy plan wypisu. Plan ten odzwierciedla postępy, jakie poczynili pacjenci podczas rehabilitacji i zaleca kierunek działań niezbędnych do długotrwałego powrotu do zdrowia. Dla pacjentów, którzy pomyślnie ukończą rehabilitację, oferowana jest bezpłatna 12-miesięczna opieka po operacyjna. Sesje pooperacyjne odbywają się dwa razy w tygodniu w ośrodku rehabilitacyjnym, do którego uczęszczają pacjenci.