Pomagamy ludziom walczyć z uzależnieniem od wielu nielegalnych i legalnych narkotyków. Kiedy myślisz o rehabilitacji mieszkaniowej, prawdopodobnie wyobrażasz sobie bandę ludzi uzależnionych od narkotyków, takich jak kokaina i heroina. Jednak zdecydowanie najczęstszym powodem, dla którego pacjent rozpoczyna rehabilitację mieszkaniową, jest powrót do zdrowia po uzależnieniu od nikotyny. Alkohol jest bliską sekundą. Poniżej przedstawiamy w jaki sposób dokładnie rehabilitacja stacjonarna lub "stacjonarna" może pomóc również Tobie w końcu wyrwać się z uścisku uzależnienia od nikotyny.

Jak działa uzależnienie od nikotyny

Nikotyna jest silnym lekiem pochodzącym z liści rośliny tytoniu. Nikotyna jest spożywana na wiele sposobów, w tym do palenia, żucia, a nawet wąchania. Każdy papieros lub cygaro, które spożywa osoba uzależniona, zawiera około 10 mg nikotyny. Około 1-2 mg jest wchłaniane do krwiobiegu, a pozostała nikotyna jest wydalana do otoczenia przy wydechu. Po wciągnięciu nikotyny do płuc trafia ona do krwiobiegu i trafia do mózgu. Nikotyna naśladuje neuroprzekaźnik "acetylocholinę", który łączy się z receptorami acetylocholiny w mózgu. Układ krwionośny zostaje przeciążony, a organizm uwalnia glukozę, dając uczucie podobne do "pędu cukrowego". Uwalniana jest również dopamina, która jest w organizmie substancją chemiczną "czuć się dobrze". Uzależnienie od nikotyny działa w podobny sposób jak uzależnienie od heroiny czy kokainy, ponieważ oba te narkotyki wpływają na poziom dopaminy w mózgu.

Poza nikotyną, papierosy i cygara zawierają inne szkodliwe substancje chemiczne, takie jak smoła i tlenek węgla. Smoła powoduje choroby zagrażające życiu, takie jak rozedma płuc, rak oskrzeli i płuc.

Działające w mózgu substancje chemiczne

Z czasem organizm przestanie produkować acetylocholinę i zamiast tego będzie potrzebował nikotyny, aby utrzymać normalny poziom dopaminy. Dlatego też palacze czują się przygnębieni podczas próby wycofania leku. Silne pragnienia będą oznaczać, że prawdopodobnie nastąpi nawrót nałogu.

Dlaczego rehabilitacja domowa z powodu uzależnienia od nikotyny?

Rehabilitacja mieszkaniowa okazała się bardzo skuteczna w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Rehabilitacja mieszkaniowa jest najbardziej intensywną formą terapii uzależnienia od nikotyny. Decydując się na naszą rehabilitację uzależnienia od nikotyny pozostaniesz w naszym ośrodku na zasadzie "stacjonarnej". Oznacza to, że nie będziesz miał dostępu do "wyzwalaczy", co w przeciwnym razie oznacza, że powrócisz do swojego nałogu nikotynowego. Może to dotyczyć ludzi, miejsc i oczywiście samego narkotyku.

Twój program rehabilitacji rozpocznie się od programu detoksykacji. Będziesz poddawany 24-godzinnej obserwacji medycznej, gdzie objawy odstawienia są ściśle monitorowane.

Objawy odstawienia nikotyny

Do typowych objawów odstawiennych związanych z detoksykacją nikotyny należą:

  • Intensywny apetyt na ten lek
  • Brak uwagi
  • Bezsenność
  • Zwiększony apetyt
  • Huśtawki nastrojów

Ponieważ podczas detoksykacji będziesz otrzymywał 24 godziny na dobę obserwację medyczną, Twoja chęć powrotu do palenia papierosów lub cygar będzie zabroniona. W celu złagodzenia objawów odstawiennych związanych z detoksykacją nikotyny można zaproponować szereg leków na receptę.

Jak terapia pomaga pokonać uzależnienie od nikotyny

Po osiągnięciu kamienia milowego w detoksykacji rozpoczniesz właściwą fazę rehabilitacji. Weźmiesz udział w licznych terapiach i sesjach doradczych. Zastosowana zostanie terapia poznawczo-behawioralna, dzięki której zidentyfikujesz negatywne nastawienie, które uwięzi Cię w Twoim uzależnieniu. W podobny sposób stworzysz silne strategie radzenia sobie z uzależnieniem od nikotyny, aby nie wrócić do nałogu po opuszczeniu naszego centrum rehabilitacyjnego. Po opuszczeniu ośrodka wprowadzona zostanie strategia zapobiegania nawrotom uzależnienia. Zachęcamy naszych pacjentów rehabilitacyjnych do pracy w swoich społecznościach, aby zapewnić, że nawrót nie nastąpi. Z tego powodu współpracujemy z lokalnymi grupami Anonimowych Chorych na Nikotynę w całej Wielkiej Brytanii. Polecamy jedną z takich grup za Państwa zgodą.